Bugun...

Umut Şekerci - Tosun'a yakışmıyor!... / Kıyak,Uçar ve Bektaş'ın kursağında kaldı!

 Tarih: 01-10-2020 04:34:00  -   Güncelleme: 08-10-2020 22:54:00
Umut Şekerci

AK Partili Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar ve sonradan olma AK Parti’li Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş’ın son günlerde yaptıkları açıklamalara dikkat ettiniz mi?

Zonguldak ya da Kozlu adına kendilerinin öncü oldukları ya da gerçekleştirdikleri bir yatırım, bir hizmet ya da gelişme ile alakalı konuşabiliyorlar mı?

Hayır!

Sadece sanal gündem yaratacak sözlerden ve kendileri hakkında çıkan haberlere imza atan gazetecilere karşı tehditkâr söylemlerden öteye gidemeyen boş sözlerden başka kelam edemiyorlar.

“Ateş olsalar cürümleri kadar yer yakarlar” diyeceğiz ama cürümleri kadar bile ateş saçamıyorlar esasında!

Kendilerini eğlendiriyorlar sadece!

 

AK Parti İl Başkanlığı tarafından, Uçar’ın ‘zor durumda’ olduğu (!) için kirada indirim yapılması istenilen işyerinde basın toplantısı gerçekleştirildi.

Artık adına basın toplantısı denilirse… (!)

Sadece resmi ilan alan 5 gazetenin katıldığı basın toplantısında Hamdi Uçar ve Ali Bektaş hakkında ortaya atılan ve yine bu ikili tarafından belge ile yalanlanamayan, karşı dava açılamayan konular hakkında konuşmak, savunma yapmak İl Başkanı Zeki Tosun’a kaldı!

Zeki Tosun, 18 yılda AK Parti’nin Zonguldak’a kazandırdığı kazanımları, 10 yıl aradan sonra AK Parti’ye geçen belediyenin Zonguldak’a kattıklarını dile getirmesi gerekirken, adeta Uçar ve Bektaş’ı savunurcasına; ‘yalan ve iftira haber yapan basının karşısındayız’ dedi.

Oysa bu söylemin doğrusu; “Uçar ve Bektaş’ın olumsuz işlerini haber yapan basının karşısındayız” olmalıydı.

Çünkü şimdiye dek basında çıkan haberlere belgeli bir yalanlama yapamadıkları, suç duyurusunda bulunamadıkları gibi tehdit etmekten öteye de gidemediler!

 

Tosun, kendisini İl Başkanlığı görevinden aldırmak adına örgütlendikleri iddia edilen grubun içinde adı geçen Uçar ve Bektaş’ı savunmak yerine Ak Parti’nin 18 yılda Zonguldak’a kazandırdığı ya da kazandıramadığı hizmetleri konuşmalı.

Her basın toplantısında ya da bireysel olarak yaptığı açıklamalarda sürekli aynı sözleri dile getirmesi, Tosun’un kendisini Uçar ve Bektaş’a kabul ettirmek, şirin göstermek gayreti içinde olduğu izlenimi veriyor.

Ve bu Tosun’a yakışmıyor!

*********

 

UÇAR ve BEKTAŞ’IN KURSAĞINDA KALDI!

AK Parti’nin Zonguldak’ta en tartışılan isimlerinin başında, zamanında ‘AK Parti’ye oy verenler cahildir’ söylemleri ile AK Parti seçmenini küçük gören, sonradan AKP’li olma Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş geliyor.

Söylemleri, küfürleri, hakaretleri, gafları ve tehditleri ile sürekli yerel ve ulusal basının manşetlerinde.

Ak Parti Milletvekillerinden ya da teşkilat yöneticilerinden biri de çıkıp kendisini ‘üslubunu düzelt, davamızı kişisel işlerine alet etme’ diye uyaramıyor!

Tam tersi destekliyorlar da!

 

Bektaş, belediyeye bağlı birçok işyerinin kira bedeline ‘zam’ yaparken kendisini aday gösterebilmek adına yoğun efor harcayan ve belediye başkanı olmasına vesile olan Hamdi Uçar’a diyet ödercesine Uçar’a ait işyerine kira zammı yapmak yerine ‘% 65 indirim’ yaptı!

Uçar’a ‘kira peşkeşinde’ bulunan Bektaş hakkında İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen suç duyurusunda bulununca, Bektaş geri vites yapıyor ve ihaleyi iptal ediyor!

Bektaş’ın Uçar’a diyet borcunu ödeme şansı, Uçar’ın da % 65 kira indirimi hevesi Erkmen’in yüzünden başka bahara kaldı!

Ya da amiyane tabirle, ‘hevesleri kursaklarında kaldı!’

 

Diğer birçok işyerinin kirasına ‘zam’, Uçar’ın işlettiği işyeri kirasına ise ‘indirim’ yapan Bektaş’ın özrü kabahatinden büyük oldu.

Bektaş açıklamasında; “Devlet Pandemi nedeni ile kiralara indirim yapın, esnafları ayakta tutun diyor, biz de bu yönde indirim yaptık” diyerek kendini aklı sıra aklıyor!

İyi de devlet sadece Uçar’a mı kira indirimi yap diyor?

Sadece ‘Uçar’ı mı ayakta tut’ diyor?

 

Gerçekleştirdiği bu usulsüzlüğe sıkılmadan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini alet ediyor!

Açıklamalarında kendisinden şikayetçi olan Yavuz Erkmen’i yerden yere vuruyor ama Uçar’a indirim kıyağı geçerken diğer işyerlerine yaptığı kira zammına değinmiyor!

Madem her şey usulüne uygundu, neden ihaleyi iptal ederek Uçar’ı 10 yıllık kira kıyağından mahrum bıraktın?

*****

 

REKLAM ARASI SONA ERDİ!

1 yılı aşkın zamandır yazı ve haberlere ara vermiştim.

Bunun birçok nedeni var…

Gerekçelerini ve verdiğim uzun ara boyunca gözlemlediğim tuhaflıkları da yarına saklayalım.

Tabi ki sürpriz gelişmeleri de!

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI