Bugun...
SON DAKİKA

Umut Şekerci - Şanal 'yok, Akdemir 'var' diyor. Kime inanacağız?

 Tarih: 27-03-2019 21:17:00  -   Güncelleme: 27-03-2019 22:11:00
Umut Şekerci

Bütün Zonguldak Kariyer TV’de ‘gizli tanığın’ itiraflarının yayınlandığı röportajı konuşuyor.

Kariyer TV ekranlarında güvenliği açısından sesini ve kimliğini gizlediğimiz ‘gizli tanığın’ iddiaları yenilir yutulur cinsten değil.

İddialarında ve itiraflarında ısrarlı olan gizli tanık, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’e ve CHP Zonguldak belediye başkan adayına seslenerek; ‘Her ikisi ile her platformda konuşur, inkar ettikleri takdirde de ispata hazırım’ diyerek meydan okudu.

 

Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden alınan Şanal, o dönemlerde Üzülmez TOKİ evleri inşaatında ‘su yolsuzluğu’ ve kendisinin de oradan ‘rant’ elde ettiği iddiaları ile birkaç kez basında haber olmuştu.

Şanal, tüm iddiaları her defasında yalanladı ve olay da sonradan unutuldu gitti.

Ta ki Muharrem Akdemir’in Kanal Z’ye, Şanal’ın ise Elmas TV’ye konuk olarak katılıp, iddiaların tekrar gündeme geldiği ana dek.

 

Şanal, Elmas TV’de ‘Toki’de su ile ilgili bir mesele yok. TOKİ’de ahlaken ya da yasalara aykırı bir durum söz konusu değil’ derken Akdemir ise Kanal Z’de, ‘Orada borularla bağlantı yapılmış, kaçak su kullanılmış. Bu konu ile ilgili şirkete gereken ceza kesildi’ diyerek Şanal’ı yalanlıyordu.

Ceza kesilerek tescillenen bir su yolsuzluğu olmasına karşın Şanal’ın ‘yok öyle bir şey’ ısrarını sürdürmesi ve TOKİ inşaatını sürdüren şirketi böylesine savunması ilginç değilse nedir?

 

Şanal ‘su yolsuzluğu’ yok diyor, Akdemir ‘var’ diyor…

Şanal ‘ben TOKİ’ye ekmek anlaşması için gitmedim. 3 ay boyunca onlar bana teklif getirdiler, belediye meclis üyesi ve başkan yardımcısı olduğum için kabul etmedim’ diyor. Gizli tanık, ‘Şanal ekmek bağlantısı için şantiyeye geldi, hatta bir defasında ekmeği de kendisi getirdi’ diyor.

Şanal, TOKİ’ye günde en fazla 200 ekmek veriyordum’ diyor, gizli tanık ‘400-500 kişi çalışıyordu ve günde 3 defa ekmek getiriyordu. En kötü ihtimal 750-1000 adet arası ekmek veriyordu’ diyor.

 

Şanal ‘TOKİ’de su ile ilgili ahlak ve yasa dışı bir şey yok’ derken, Akdemir’in ‘TOKİ’de kaçak su olayı yaşandı ve cezası kesildi’ söylemlerine rağmen, Şanal’ın bu şirketi böylesine savunmasının altında ne yatıyor?

Geçmişte TOKİ’yi yapan şirkete sattığı ekmekler mi yoksa ekmeklerden ettiği kar mı?

Ya da başka bir şey mi var?

 

İsmail Eşref’in dönüşü de enteresan.

Şanal’ın telefonlarını açmıyor, görüşme taleplerini kabul etmiyordu!

Bu söylemimi Şanal'da yalanlayamaz. Çünkü bunu  söyleyen bizzat kendisiydi.

Eşref Anketlerden çıksa aday olmaya karar verip Şanal'a rakip olacaktı!

Aniden gelişen bu dostluğun altında yatan gerçek nedir?

Yeni bir inşaat projesi mi yoksa inşaatlarına ulaşımı sağlayacak yeni yolların açılması isteği mi?

Eşref'in başkanlığı döneminde Lavuar Alanı’nın oraya açılan yolun halk için mi olduğunu sanıyorsunuz?

O yolun tam da ‘EŞREF YAPIYA’ çıkması da tesadüftür zaten.

 

 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
YUKARI