Bugun...
SON DAKİKA

Umut Şekerci - AKP'li Başkan kocası gibi AKP'li olmaktan utanıyor mu? / Çok da tın!

 Tarih: 04-03-2020 22:11:00  -   Güncelleme: 05-03-2020 09:32:00
Umut Şekerci

3 KURUŞA 5 KÖFTE YOK!  ÖNCE HİZMET

Zonguldak’ın 24 Haziran’da seçilen 5 milletvekili var.

1’i gerçekten Zonguldak için var gücü ile çalışıyor, diğer 4’ü ise burunlarından kıl aldırmıyorlar.

CHP’den Ünal Demirtaş Zonguldak’tan çok Ankara Milletvekili izlenimi veriyor.

Aynı zamanda eleştiriye de tahammülü yok.

Tıpkı Ak Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar gibi.

Kendini kaf dağında görmeyen, halk ile iç içe, Zonguldak için gece gündüz kafa yoran tek milletvekili ise CHP Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz!

 

Burunlarından kıl aldırmayan, eleştiriye tahammül edemeyen bu 4 milletvekili kendilerini pohpohlayacak goygoycuları seviyorlar.

Eleştirenleri değil.

Eleştirenleri; ya ‘aklı ermez’ diye savuşturma, ya da ‘kalemleri kırılır’ şeklinde tehditle sindirme yolunu seçiyorlar.

Siz hele Zonguldak için hizmet edin, size verilen oyları, aldığınız maaşları, kazandığınız ayrıcalıkları hak edin, gerekirse pohpohlarız da.

Diğer türlü, yok 3 kuruşa 5 köfte!

Önce hizmet.

********************

ÇOK DA TIN!

Hayret! Demiyorum.

Çünkü biliyorum ki sosyal medya sayfamda; ‘’Genelde 22.15’den sonra yayına soktuğu ama sitesinde 22.00’da yayına girmiş gibi gösterilen sözde köşe yazısında yine bana yer verecektir. Bakalım bu sefer isim verebilecek mi?’’ paylaşımımın hemen ardından Ali Rıza Tığ bir ilke imza attı.

İsim vererek bir köşe yazısı yazdı.

‘’Provakatör Umut Şekerci’

 

Niye bu başlığı atmış?

İdlib’de hain Esad rejimi tarafından şehit edilen 33 yiğidimize duyduğum üzüntü nedeni ile sosyal medyada yaptığım bir paylaşım ve bu paylaşım nedeni ile Emniyet Müdürlüğü’ne verdiğim ifade için.

Bir de eklemiş; ‘Bu densizliği Umut Şekerci’den başkası yapabilir miydi’ diye.

Düşünebiliyor musunuz, milletin karısını kızını yazanlar, buran buram şantaj kokan yazılara imza atanlar, kişilerin özel hayatlarına iftiralarla saldıranlar, çetecilikten yargılananlar ‘edepli’ oluyor.

Varsın bizim densizliğimiz de, şehitlerimize üzüldüğümüz için gösterdiğimiz tepki olsun.

Yukarıda saydığımız ‘edepli’ (!) işleri yapanlar gibi anılmayalım da yeter.

 

Askerlik görevi nedeniyle Güneydoğu’yu baştan sona gezmiş,  görevlere katılmış, şafak 37 sayan asker arkadaşını şehit vermiş Umut Şekerci’nin şehitlere  duyduğu üzüntü nedeni ile haklı ya da haksız gösterdiği tepkiyi  anlaması gerekenler nasıl olsa anlayacaktır.

Askerlik yapmamış kişiler anlamış ya da anlamamış…

Biraz amiyane olacak ama çokta tın!

******************

Züleyha Arıman’da AKP’li olmaktan utanıyor mu?

Akşam saatlerinde www.kariyermedya.net’de yayınlanan ‘’Kocası Ak Partili olmaktan utanan başkandan vefasızlık’’ başlıklı haber daha ilk saatinde ses getirdi.

Haberde geçen iddialara göre; Ak Parti Zonguldak İl Kadın Kolları Başkanı Züleyha Arıman, 24 Haziran seçimleri öncesinde denetim için Kadın Kolları Genel Başkanlığı’ndan gelen iki denetimcinin denetimlerinden olumlu not alamıyor.

Çalışmaları yetersiz bulunan Arıman için gelen denetçiler Arıman’ın görevden alınması yönünde bir rapor düzenliyorlar ve bu rapor o dönemin Zonguldak Milletvekili olan Hüseyin Özbakır’ın kulağına gidiyor.

Özbakır, Genel Merkez nezdinde bulunduğu girişimler sonucunda Arıman’ın görevde kalmasını sağlıyor.

 

Arıman’ın görevden alınacağı iddia edilen tarihlerde Arıman’ın eşi Vedat Arıman ise ‘’Ak Partili olmaktan utanır mı insan? Utanıyorum’’ ve ‘’her yanınız delik deşik. ‘Yırtık moda’ dersiniz’’ şeklinde Ak Parti karşıtı olduğunu gösteren paylaşımlarda bulunuyor.

Züleyha Arıman’ın görevde kalması üzerine eşi yaptığı paylaşımları kaldırıyor ve Ak Parti lehinde paylaşımlar yapmaya başlıyor.

Buraya kadar gerçekleşen olaylar Arıman’ın görevden alınmak istendiğini, eşinin bu duruma sinirlenip o paylaşımları yaptığını, Özbakır’ın olaya müdahil olması sonrasında ise yeniden Ak Parti lehinde paylaşımlar yapılmaya başlandığını gösteriyor.

Ama asıl soru ise Züleyha Arıman’da eşi gibi ‘’AK Partiliyim’’ demekten utanıyor mu? Utanmıyorsa Ak Partili olmaktan utanan eşine AK Partili olmaktan utanmamayı aşılayabilecek mi ya da aşılayabildi mi?

 

İddiaların en vurucu bölümü ise Arıman’ın görevde kalmasını sağlayan Özbakır için Genel Merkez yetkililerine; ‘Aday gösterilirse seçim alamayız’ şeklinde bir söylemde bulunması.

Eğer bu iddialar doğru ise yine de yadırganacak bir durum yok.

Çünkü siyasette vefa aranmaz ve kazanan ise her zaman vefasızlar olur.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
YUKARI