Bugun...
SON DAKİKA

Umut Şekerci - KAZeteciler, Eren Enerji ve NASA...

 Tarih: 06-02-2020 12:43:00  -   Güncelleme: 06-02-2020 15:18:00
Umut Şekerci

 

Son ayların gündem başlığı Termik Santraller…

Bacalarına filtre takmayıp, doğayı kirlettikleri için Çatalağzı Beldesi’nde Bereket Enerji tarafından işletilen ÇATES’İN faaliyeti durduruldu.

Sonrasında gözler aynı bölgede faaliyetlerini sürdüren Eren Enerji’ye çevrildi.

Yersiz eleştiriler, asparagas iddialar da ardından geldi.

Öyle ki, uyuşturucu madde kullandığı için gözaltına alınan bir personel yüzünden bile Eren Enerji’nin adı ön plana çıkarıldı!

Sanki maddeyi o kişiye Eren Enerji sağlıyordu.

 

Tüm iddialar ve eleştiriler sonrası Eren Enerji yetkilileri, tertip ettikleri kahvaltı etkinliğinde Zonguldak basını ile bir araya geldi.

Sohbetle başlayan kahvaltı organizasyonu soruların gelmesiyle basın toplantısına dönüştü.

Gazetesi olmayan, haber sitesi olmayan, başkalarının haberlerini çalıp haber siteleri olmadığı için facebook’ta paylaşıp gazeteci geçinen, imla kurallarını, Türkçeyi katledenler de gerçek gazetecilerin arasına karışıp saçma sapan sorularını sorarak kendilerini ve zekâlarını göstermeyi başardılar.

 

Termik Santrallerde kullanılan kömür nedeni ile oluşan ‘atık küllerin’ yüksek bir bölümünün inşaat sektöründe, alçı taşı ve çimento sektöründe kullanıldığını 5 yaşında çocuk dahi bilirken, bunu bilmeyen ve hatta küllerin NASA’da kullanıldığını sanan koca koca adamlar ‘atık küllerin nerede kullanıldığını’ sordular.

Ülkenin önemli bir oranda elektrik enerjisini sağlayan Eren Enerji’nin yetkili isimlerine, bünyelerinde çalıştırdıkları Çin’li işçilerin yabani, vahşi hayvan yiyip yemediklerini soranlar bile oldu.

Onların sayesinde atık küllerin NASA’da kullanılmadığını, Eren Enerji’nin Çin’li işçilere kedi-köpek eti sağlamadığını da öğrenmiş olduk (!)

 

Eren Enerji’nin basın sektörü ile bir araya gelmek için tertip ettiği kahvaltıda kimler yoktu ki...

GAZETECİ de vardı, KAZeteci de!

Sadece ERDEMİR, KARDEMİR, ÇATES ilanları ve EREN ENERJİ aboneliği için haftada 100 adet basılan ve sadece bu kurumlara dağıtılan gazete müsveddelerinin KAZETECİ sahipleri de oradaydı.

Şehirde 100 kişiye değil, 10.000 kişiye de sorsan adı bilinmeyen, haber sitesi bile olmayan gazete müsveddelerinin KAZETECİ sahipleri de oradaydı!

Haber sitesi dahi olmadığı için başka haber sitelerinde imladan ve Türkçeden uzak sözde köşe yazısı yazanlar, haber metni yazmayı beceremeyenler, gazetelerinin adını kimsenin bilmediği için bağlı bulundukları gazeteci örgütü ismi ile var olmaya çalışan KAZETECİLER de oradaydı!

Bir fotoğraf makinesi, kamerası dahi olmayan, diğer gazetecilerin yaptıkları haberleri çalıp ara başlıkları değiştirerek facebook’ta paylaşan KAZETECİLER de oradaydı.

GAZETECİ Mİ?

2 elin10 parmağını geçmeyecek sayıda gazeteci de vardı.

Eren Enerji sayesinde GAZETECİLER ve KAZETECİLER de bir araya gelmiş oldu.

 

NOT:NASA, (İngilizce: National Aeronautics and Space Administration) (Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi) Amerika Birleşik Devletleri'nin uzay programı çalışmalarından sorumlu olan kurum. 29 Temmuz 1958 tarihindeABD Başkanı Dwight Eisenhower tarafından kurulmuştur.

**********************

EREN ENERJİ SORU İŞARETLERİNİ GİDERDİ

Eren Enerji İdari İşler Müdürü Cem Çiftçi ve Teknik İşler Tesis Müdürü Deniz Şahin kurum hakkında ortaya atılan iddiaları ve yersiz yapılan eleştirileri yanıtladılar.
Eren Enerji 220 milyon dolarlık bir yatırımla faaliyetlerini sürdürüyor.
Basın mensupları ile bir araya gelen Eren Enerji yetkilileri tek bir soruda dahi takılmadan samimiyetle yanıt verdiler.
Bölgeye yaptıkları yatırımları, talep beklemeksizin yaptıkları yardımları, tüm sosyal projelerde var olduklarını anlattılar.

Soruları yanıtlayan Sayın Çiftçi ve Şahin ile bizleri karşılayan Kurumsal İletişim Sorumlusu Fatma Oflu misafirperverliklerini gösterdiler. Sıra bizde.

Basın toplantısının geniş haberini ve video çekimini www.kariyermedya.net adresinden okuyabilirsiniz.
Göreceksiniz ki; eleştiriler yersiz, iddialar asparagas.

EREN ENERJİ HABERİ VE VİDEOSU İÇİN ALTTAKİ GÖRSELE TIKLAYINIZ.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
YUKARI