Bugun...
SON DAKİKA

Umut Şekerci - İkisi bir Vedat Öztürk etmez!... / Sosyal Medyanın sosyali Satılmış Gebeş..

 Tarih: 21-10-2021 12:41:00  -   Güncelleme: 30-10-2021 12:25:00
Umut Şekerci

BELEDİYE BAŞKANLIĞINI BECEREMEZDİ!

Pandemi sürecinin henüz başlarıydı.

Yaptığı inşaatları verdiği sözlere uymayan ve sonunda batan ama sonrasında güçlü isimlerin desteği ile ayaklanan, kentte tanınmış bir müteahhit ile bir ortamda karşılaştık.

Yaptığı hatalardan ders çıkardığı ve bir daha kolay kolay iflas etmeyeceği yönünde söylemlerde bulunuyordu.

Sonrasında sohbet sohbeti, konu konuyu açtı.

Müteahhit iş adamı bir süre sonra; “Seçimlerde hezimete uğradık, yakınım olan ve desteklediğim adayın kazanmasını istemiştim, ama şu anki düşünceme göre iyi ki yakınım kazanamamış… dedi.

 

Kendisine neden böyle düşündüğünü sorduğumuzda ise verdiği cevap tarihe not düşülecek türdendi.

İnceden kafasını kaldırıp sağa sola baktı ve; “Yakınım belediye başkanlığını beceremez, bu işlerin altından kalkamazdı. Seçilen başkan ilçeyi adeta baştan yarattı” dedi.

 

Şimdi bunu neden anlattım?

‘yakınının’ kaybettiğine sevinen (!) bu müteahhidin ‘beceremez’ dediği yakını şu an bir partide yönetimde bulunuyor.

Duyumlara göre ilk genel seçimlerde ‘milletvekili adayı’ olmayı, aday gösterilmemesi ya da seçilememesi durumunda bir sonraki yerel seçimlerde tekrar o ilçeden belediye başkan adayı olmayı hedefliyormuş.

Kaynaklar sağlam.

Çünkü direkt kendisi bulunduğu ortamlarda bu düşüncesini deklare ederken, ‘kazanamamasına sevindim’ diye gazel okuyan o müteahhit de ‘destekçisi’ olarak arkasında duracakmış.

Hem de ‘maddi’ olarak daha güçlü bir şekilde destekleyecek!

 

Biz de ‘tarihe düşülecek’ bu sözleri notlarımıza aldık.

Hem o ‘pasif’ siyasetçiye, hem de yakını olan pasif siyasetçi için ‘beceremez’ diyen müteahhide, zamanı geldiğinde kendilerine ait olan ve not aldığımız bu sözleri hatırlatacağız.

******

 

SOSYAL MEDYANIN SOSYALİ SATILMIŞ GEBEŞ!

Satılmış Gebeş gün içerisinde çoğu zaman Çaydeğirmeni Belediye Başkanı olduğunu unutuyor, Sosyal Medya Başkanlığına soyunuyor.

Diğer birçok belediyelerin kurumsal sayfalarını ve belediye başkanlarının sayfalarını incelediğinizde yapılan çalışmalar, gerçekleşen projeler ya da meclis toplantıları hakkında bilgi paylaşımları yapıldığını görürsünüz.

Satılmış Gebeş’in ve Çaydeğirmeni Belediyesine ait sosyal medya sayfalarında bu durum oldukça farklı.

Hatta öyle ki belediyenin sayfası bile adeta Gebeş’in şahsi sayfası haline dönüşmüş.

 

En geri tarihlere kadar ilerlediğinizde Gebeş’in sayfalarında bol bol ‘hayırlı günler, mutlu haftalar, mübarek olsun, hayırlı cumalar, kutlu olsun’ mesajları ve bol bol cami önünde, TOKİ konutları önünde ve ziyaretlerde çekilmiş fotoğrafları görürsünüz.

Hatta ‘toy’ siyasetçiler gibi kendisi hakkında yapılan eleştirilere ‘basın açıklaması’ ile yanıt vermek yerine, kendisini eleştirenlere ya da eleştiri içeren haber paylaşan gazetecilerin eleştirilerine ‘sosyal medya’ üzerinden yorum atarak yanıt verdiğini de görürsünüz.

 

Hemen hemen her anını sosyal medyada paylaşan Gebeş, bir dönem gurur duyduğunu ifade eden sözlerle fotoğraflarını paylaştığı oğlu ile ilgili uzun zamandır paylaşım yapmıyor.

Duyumlarımıza göre takipçileri, ‘Gebeş artık neden oğlunun fotoğraflarını paylaşmıyor’ diye merak içindeymiş.

Başkan takipçilerini merakta bırakmayacaktır.

 

Gebeş, Çaydeğirmeni’nden çok sosyal medyada geziyor.

Bu arada kendisi de çok sosyal bir kişiliğe sahiptir.

Gebeş’ten ‘hayırlı günler, mutlu haftalar, mübarek cumalar...’ gibi mesajların yanı sıra Çaydeğirmeni’nde bulunan tarihi değirmenlerin turizme kazandırıldığı, beldeye yakışır bir meydan projesinin hayata geçirildiği, seçim öncesi ve sonrası verdiği proje sözlerinin hayata geçirildiği, Konferans Salonunun tamamlanıp hizmete açıldığını gösteren fotoğrafları da paylaşmasını bekliyoruz.

Şunun şurasında 2024’e ne kaldı?

Gerçekleştirilmeyen bu kadar söz varken 2024 yeni sözleri kaldırmaz!

*****

 

İKİSİ, BİR VEDAT ÖZTÜRK ETMEZ!

Gökçebey’de yaşanan gelişmelerin, alt yapı ve üst yapı çalışmalarında elde edilen başarının, kısa sürede ilçenin çehresinde yaşanan değişimin farkında olmamak için ya kör-sağır olmak ya da art niyetli olmak gerekir.

Biz bazılarının ikinci seçeneği tercih ettiklerine inanıyoruz.

Çünkü onların dertleri bir ilçe halkının refaha ve sosyal hayata erişmeleri değil, onların dertleri kendi menfaatlerini nasıl şekillendirebilecekleri yönünde.

Hal böyle olunca Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk’ü eleştirebilmek için absürt konulara başvuruluyor ve eski defterler karıştırılıyor.

Keşke kendi defterlerinde yazanları da okuyabilseler!

 

İktidar gücü arkalarında olmalarına karşın birçok AKP’li belediye başkanı ağlarken, Öztürk bahanelere sığınmadan, muhalif bir partinin belediye başkanı olmasına rağmen Gökçebey’e katabileceklerinin hesaplarını yapıyor.

Başkaları da Vedat Öztürk’ten ya da Vedat Öztürk’e karşı olanlardan ne kapabileceklerinin hesaplarını yapıyorlar.

 

 

Öztürk aleyhinde yalan-yanlış yapılan haberler ya da köşe yazılarında ima yollu yapılan göndermeler kimleri sevindirir?

Burayı irdelemek gerekir.

Tahmin edemeyenler için tüyo verelim;

Baseni yere yakın, poposu kafası ile yarışan bir iş adamı ve belediye başkanı olduğunu unutup evli kadınlara sarkan, kendisini Kazanova sanan bir diğer poposu yere yakın olan bir belediye başkanı sevinir.

Çünkü tüm zenginliklerine, etiketlerine rağmen ikisi bir Vedat Öztürk etmiyor.

Kıskanmaları da bundan!

******

  Bu yazı 2201 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI