Bugun...

ŞEHRİ KÖYE ÇEVİRDİ, EGO YERİNDE.

 Tarih: 20-01-2021 22:35:00
Turgut Güven

        31.Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçim sonrasında AKP adayı Selim Alan “CHP adayına yapılan ihanet sonucu” seçimi kazanıp Zonguldak Belediye Başkanı oldu.  

        İlk icraatı Zonguldak’a haritada bile bulamayacak herifi “özel kalem müdürü” daha doğrusu bankamatik memuru olarak atamak oldu. Bu kanunsuzluk ortaya çıkınca önce inkâr eden “bay ego”, daha sonra “atadımsa ben atadım sorumlusu benim” diyebildi. Dilerim gün gelir yargı “gel bakalım arkadaş bu kanunsuzluğun hesabını ver” der.

        Göreve geldiği günden sonra egosuna ego katıp, insanlara tepeden bakmayı olağan hale getiren bay ego, belediye imkânları ile şehre bir tek çivi çakmış değil. Ancak hiçbir sınava ve liyakate bakmadan 300 kişiyi belediyeye doldurdu.

        Seçim çalışmalarında “ülkenin en pahalı suyunu kullanıyoruz” propagandası yapan bay ego, işi doldurduklarının maaşlarını ödeyemeyince suya zam yaptı. Gerekçe kaçak su oranının fazlalığı.. Oysa bu gerekçe de doğru değildi.

        Bölgemizin Sibirya üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği günler öncesinde meteoroloji tarafından açıklandı. Basın bu uyarıyı defalarca duyurdu. Buna rağmen Zonguldak kış koşullarına teslim oldu.. Üstelik öyle böyle de değil, yıllar öncesinden çok daha kötü, çok daha berbat.

        Ağaçlar yıkılıp elektrik hatlarını kopardı, bu nedenle şehirde su yok hadi bunu anladık..

        Peki, arkadaş bırakın ara yolları, ana yollar nasıl temizlenmez. Bu kadar mı beceriksizsiniz? Şehrin beş yüz metrelik ana caddesi Gazipaşa’yı temizleyemezsiniz! Gazipaşa bu rezilliği ilk kez görmüş olmalı.

        İnsanlarımız yürüyerek işine, hastaneye gidiyor. Anayolları temizleyip tuzlayamadığınız için halk otobüsleri çalışamıyor, çöp toplayamıyorsunuz. Belediye hizmetleri tamamen durmuş, ama ego hala zirvede.

        Tüm bu hizmetleri beceremeyen Bay ego, sırası gelmiş, hak etmiş gibi bu şehirde binlerce insanın hakkını yiyerek aşısını oldu. Zonguldak adı ulusal medyada bu “çıkarcılık ve fırsatçılıkla” bir kez daha duyuldu.

         Düşünüyorum da, Zonguldak Belediye Başkanı Bay Ego eğer Japon olsaydı dün halkına hizmet edemediği için intihar ederdi.

        Ancak Zonguldak halkı bu rezilliği fazlasıyla hak ediyor.

        Neden!

        Önce bu belediye başkanını oylarıyla kendi seçti.

        Sonrası şu!

        Sosyal medyada hala bu durumu savunanlar var.. Ya arkadaş, evinde elektrik, soğuktan donuyorsun. Su yok yüzünü yıkayamıyorsun. Dışarıya çıkıp temel ihtiyaçlarını almaya gidecek halk otobüsü yok. Sokağın temizlenmemiş yürüyemiyorsun. Çöpün toplanmıyor, hala sosyal medyada seçimlerde oy verdiğin için bu beceriksiz herifi savunuyor, eleştirenlerle tartışıyorsun.

        Ne diyeyim sürünmeye devam et.    

 

       TURGUT GÜVEN  

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI